You dont have javascript enabled! Please enable it! رنگ های پودری اپوکسی - ویستا پلیمر پارس

ویستا پلیمر پارس

بازرگانی و تولید محصولات پلیمری

ویستا پلیمر پارس

بازرگانی و تولید محصولات پلیمری

رنگ های پودری اپوکسی

رنگ‌های اپوکسی به دلیل خاصیت‌های بسیار خوب چسبندگی و مقاومت در برابر عوامل شیمیایی امروزه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند.یکی از مهم‌ترین دلایل استفاده از رنگ‌های اپوکسی خاصیت ضد‌خوردگی و محافظت از سازه‌های دریایی و سایر صنایع می‌باشد. رنگ‌های اپوکسی دریایی دارای فام‌های متفاوت هستند و برای مصارف داخلی به عنوان رویه می‌توانند به کار روند. نکته مهم در رنگ‌های اپوکسی عدم پایداری آن‌ها در برابر اشعه یو-وی خورشید می‌باشد، از این‌رو نمی‌توان از آن‌ها به عنوان رنگ رویه و پوشش نهایی در محیط‌هایی که در معرض تابش آفتاب هستند،استفاده کرد. در صورت عدم توجه به این موضوع رنگ دچار تخریب شده و باعث گچی‌شدن (chalking) خواهد شد که یک عیب در رنگ‌ها به شمار می‌آید.

رنگ‌های اپوکسی از نوع رنگ‌های دوجزئی به شمار می‌آیند. یعنی برای رسیدن به پوشش و خشک‌شدن آن‌ها، به هاردنر (سخت‌کننده) نیاز است. جزء اول شامل رزین، پیگمنت (رنگدانه)، افزودنی‌ها و… بوده و جزء دوم عموماً شامل یک پلی‌آمین است که نقش سخت‌کننده را برعهده دارد. پلی‌آمین‌ها به ترکیباتی گفته می‌شوند که در آن‌ها گروه عاملی (NH۲) وجود دارد. بنابراین هنگامی که رزین اپوکسی با آمین‌ها واکنش می‌دهد ویسکوزیته افزایش یافته و اتصالات عرضی در فیلم رنگ به وجود می‌آید که منجر به تشکیل  یک پوشش حفاظتی سخت خواهد شد.

نکته بسیار مهم در این رنگ‌ها رعایت نسبت اختلاط  آن‌هاست. درغیر اینصورت پوشش خواص مطلوب را به دست نخواهد داد و یا اصلا خشک نخواهد شد.این رنگ‌ها پس از اعمال دارای خواص ظاهری و براقیت مطلوبی هستند.

 POT LIFE  و  CURE TIME در رنگ‌های اپوکسی


هنگامی که رنگ‌های اپوکسی را با هاردنر خود مخلوط می‌کنیم سه مرحله اتفاق می‌افتد:

  1. دو جزء با یکدیگر مخلوط شده و یک ترکیب یکنواخت بدست می‌دهد، اما ویسکوزیته رنگ تغییری نمی‌کند.
  2. رنگ آهسته آهسته شروع به افزایش ویسکوزیته کرده و مخلوط به سختی همزده می‌شود.
  3. رنگ سخت شده و اصطلاحاً پخت می‌شود.

بنابراین پس از اختلاط رنگ‌های اپوکسی، شما فرصت محدودی خواهید داشت تا آن را اعمال کنید. POT LIFE زمانی است که شما دو جزء را مخلوط کرده‌اید و در این زمان فرصت دارید تا رنگ را بر روی زیرآیند اعمال کنید قبل از آن‌که رنگ سخت شده باشد و اعمال آن باعث زحمت شود.

CURE TIME

هنگامی که شما دو جزء را اختلاط کرده و رنگ را اعمال می‌کنید، رنگ شروع به تشکیل فیلم و اتصالات عرضی نموده و به طور کامل خشک می‌گردد. این زمان را زمان پخت می‌گویند.

مزایای رنگ‌های اپوکسی


  • مقاومت در برابر مواد شیمیایی
  • مقاومت در برابر آب و رطوبت
  • چسبندگی عالی به سطح زیرآیند
  • دوام و ماندگاری خوب

معایب رنگ‌های اپوکسی


  • نمی‌توان از آن در سطوحی که در معرض تابش نور هستند،استفاده کرد.
  • در دماهای حدودا پایین ۵ درجه سانتی‌گراد کارایی نخواهند داشت.
‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

به این محصول نیاز دارید ؟

از طریق فرم زیر درخواست خود را ارسال کنید

مطالب مرتبط

مستربچ

مستربچ افزونی ضد جلبک
(Anti Alga)

مستربچ افزودنی ضد جلبک حاوی نانو ذرات بایوسید (کشنده میکرو ارگانیسم) با ترکیبات جدید بر پایه نانو ذرات اکسید فلزی می باشد که به خوبی درشرایط خاصی فرایند شده و در حین فرایند به خوبی با مواد اولیه ، ممزوج می شود و در شرایط مختلف محیطی مانند رطوبت  ، خشکی و فضای تاریک عملکرد

مستربچ

افزودنی نانو پایه UPVC

UPVC یک پلیمر ارزان با کارایی خوب مقاومت شیمیایی مناسب و خواص حرارتی و مکانیکی مطلوب می باشد در کنار خاص خود upvc مشکل بزرگی که صنایع یو پی وی سی از جمله لوله اتصالات پروفیل های درب و پنجره با آن مواجه هستند شکنندگی این محصولات می باشد لذا تولیدکنندگان یو پی وی سی

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن