You dont have javascript enabled! Please enable it!

ویستا پلیمر پارس

بازرگانی و تولید مواد شیمیایی

ویستا پلیمر پارس

بازرگانی و تولید مواد شیمیایی

رنگ های پودری اپوکسی

رنگ‌های اپوکسی به دلیل خاصیت‌های بسیار خوب چسبندگی و مقاومت در برابر عوامل شیمیایی امروزه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند.یکی از مهم‌ترین دلایل استفاده از رنگ‌های اپوکسی خاصیت ضد‌خوردگی و محافظت از سازه‌های دریایی و سایر صنایع می‌باشد. رنگ‌های اپوکسی دریایی دارای فام‌های متفاوت هستند و برای مصارف داخلی به عنوان رویه می‌توانند به کار روند. نکته مهم در رنگ‌های اپوکسی عدم پایداری آن‌ها در برابر اشعه یو-وی خورشید می‌باشد، از این‌رو نمی‌توان از آن‌ها به عنوان رنگ رویه و پوشش نهایی در محیط‌هایی که در معرض تابش آفتاب هستند،استفاده کرد. در صورت عدم توجه به این موضوع رنگ دچار تخریب شده و باعث گچی‌شدن (chalking) خواهد شد که یک عیب در رنگ‌ها به شمار می‌آید.

رنگ‌های اپوکسی از نوع رنگ‌های دوجزئی به شمار می‌آیند. یعنی برای رسیدن به پوشش و خشک‌شدن آن‌ها، به هاردنر (سخت‌کننده) نیاز است. جزء اول شامل رزین، پیگمنت (رنگدانه)، افزودنی‌ها و… بوده و جزء دوم عموماً شامل یک پلی‌آمین است که نقش سخت‌کننده را برعهده دارد. پلی‌آمین‌ها به ترکیباتی گفته می‌شوند که در آن‌ها گروه عاملی (NH۲) وجود دارد. بنابراین هنگامی که رزین اپوکسی با آمین‌ها واکنش می‌دهد ویسکوزیته افزایش یافته و اتصالات عرضی در فیلم رنگ به وجود می‌آید که منجر به تشکیل  یک پوشش حفاظتی سخت خواهد شد.

نکته بسیار مهم در این رنگ‌ها رعایت نسبت اختلاط  آن‌هاست. درغیر اینصورت پوشش خواص مطلوب را به دست نخواهد داد و یا اصلا خشک نخواهد شد.این رنگ‌ها پس از اعمال دارای خواص ظاهری و براقیت مطلوبی هستند.

 POT LIFE  و  CURE TIME در رنگ‌های اپوکسی


هنگامی که رنگ‌های اپوکسی را با هاردنر خود مخلوط می‌کنیم سه مرحله اتفاق می‌افتد:

  1. دو جزء با یکدیگر مخلوط شده و یک ترکیب یکنواخت بدست می‌دهد، اما ویسکوزیته رنگ تغییری نمی‌کند.
  2. رنگ آهسته آهسته شروع به افزایش ویسکوزیته کرده و مخلوط به سختی همزده می‌شود.
  3. رنگ سخت شده و اصطلاحاً پخت می‌شود.

بنابراین پس از اختلاط رنگ‌های اپوکسی، شما فرصت محدودی خواهید داشت تا آن را اعمال کنید. POT LIFE زمانی است که شما دو جزء را مخلوط کرده‌اید و در این زمان فرصت دارید تا رنگ را بر روی زیرآیند اعمال کنید قبل از آن‌که رنگ سخت شده باشد و اعمال آن باعث زحمت شود.

CURE TIME

هنگامی که شما دو جزء را اختلاط کرده و رنگ را اعمال می‌کنید، رنگ شروع به تشکیل فیلم و اتصالات عرضی نموده و به طور کامل خشک می‌گردد. این زمان را زمان پخت می‌گویند.

مزایای رنگ‌های اپوکسی


  • مقاومت در برابر مواد شیمیایی
  • مقاومت در برابر آب و رطوبت
  • چسبندگی عالی به سطح زیرآیند
  • دوام و ماندگاری خوب

معایب رنگ‌های اپوکسی


  • نمی‌توان از آن در سطوحی که در معرض تابش نور هستند،استفاده کرد.
  • در دماهای حدودا پایین ۵ درجه سانتی‌گراد کارایی نخواهند داشت.
‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

به این محصول نیاز دارید ؟

از طریق فرم زیر درخواست خود را ارسال کنید

مطالب مرتبط

پیگمنت

پیگمنت زرد

فروش پیگمنت زرد ۱ فروش پیگمنت زرد ۳ فروش پیگمنت زرد ۱۲ فروش پیگمنت زرد ۱۳ فروش پیگمنت زرد ۱۴ فروش پیگمنت زرد ۱۷ فروش پیگمنت زرد ۷۴ فروش پیگمنت زرد ۸۳ فروش پیگمنت زرد ۱۱۰ فروش پیگمنت زرد ۱۵۱ فروش پیگمنت زرد ۳۴ معدنی  پایه کروم (زرد لیمویی وزرد پرتقالی ) ازکشورهند و چین برای اطلاع از قیمت

مواد شیمیایی ساختمان

سوپر روان کننده نرمال مناسب برای بتن آماده

این محصول برپایه پلی کربوکسیلیک – اتر بوده و با فوق روان کننده‌های متداول که بر پایه نفتالین فرمالدئید و یا ملامین سولفونات هستند، متفاوت است بطوریکه علاوه بر افزایش الکتریسیته ساکن بین ذرات سیمان که منجربه پخش شدن ذرات سیمان می‌گردد، وجود شاخه‌های جانبی در زنجیره‌های مولکولی نیز،مانع از جذب شدن ذرات سیمان پخش شده گردیده، که این خود عاملی مهم و اساسی درافزایش روانی بتن می‌باشد.

پیمایش به بالا
error: Alert: Content is protected !!