You dont have javascript enabled! Please enable it!

ویستا پلیمر پارس

بازرگانی و تولید مواد شیمیایی

ویستا پلیمر پارس

بازرگانی و تولید مواد شیمیایی

آب گریز کننده

در حفاظت از نماهای مینرال (سیمان و آجری)، چند نکته حایز همیت می باشد:

۱- تنفس نما و پوششی که این امکان را از نما نگیرد

۲- خواص آبگریزی جهت جذب کمتر آب و رطوبت در پوشش و محافظت از نما در برابر رطوبت

۳- خواص ضد شوره جهت محافظت از نما و جلوگیری از زواید بصری شوره بر روی نما

۴- خواص ضد گرد و غبار بودن.

پرایمر سیلیکونی

این پرایمرها به دو صورت پایه آب و پایه حلال بوده و با نفوذ به عمق نمای مینرال و یا آجری :

۱- سبب آبگریزی نما می‎گردد و از جذب رطوبت و آب جلوگیری می‎کند.

۲ – خواص ضد شوره به نما می دهد، شوره همان نمک های موجود در نماهای سیمانی و آجری است که به وسیله رطوبت حاصل از باران و … به سطح نما می آید و پس از خشک شدن حالت شوره و نمکی به سطح می دهد.

این محصول تا ۸۰ درصد لوله های مویین در بافت آجر و سیمان را مسدود می کند و اجازه عبور آب را( که به عنوان محمل نمک محسوب می شود) به سطح نمی دهد و در عین حال مانع تنفس نما نیز نمی شود.

استفاده از این پرایمرها در زیر رنگ هیچ تاثیر سویی بر چسبندگی رنگ ندارد و به راحتی می توان بر روی این پرایمرها لایه های بعدی رنگ را اعمال کرد.

• خوردگی آرماتور در بتن

بتن تازه از خاصیت قلیایی بالایی برخوردار است. محیط قلیایی، فلز داخل آرماتور را غیرفعال (passive) میکند در pH بالای ۹.۵ خوردگی اتفاق نمی افتد.

همراه با آب  به عنوان یک محمل، گازهای اسیدی (به خصوص NOx و SO۲) و نمک ها (علی الخصوص کلرایدها) در داخل بتن نفوذ کرده و سبب صدمه دیدن آرماتور می شود.

واکنش کربوناسیون [تبدیل Ca(OH)۲ به CaCO۳] سبب کاهش قلیاییته بتن شده و pH به حدود ۸ می رسد و در نتیجه خوردگی با آب اتفاق می افتد.

خوردگی سبب افزایش حجم فلز شده و این افزایش حجم سبب فشار بر ساختار بتن و ترک خوردن آن می شود.

موارد مشابه با این رویداد به سبب نمک های حل شده در آب، علی الخصوص کلرایدها، سبب آسیب به پل ها و راه ها می شود. با نادیده گرفتن میزان خاصیت قلیایی بتن، یون های کلراید می توانند سبب خوردگی های اسف باری در زمان بسیار کوتاه شوند.

از پرایمرهای سیلیکونی پایه حلال می توان به WR1290 و مشابه پایه آب آن به WR4004 محصول شرکت SISIB اشاره کرد.

استفاده از محصولات آبگریز کننده مانند WR1290 با خواص ضدشوره، از نفوذ آب و گازهای اسیدی و نمک هایی که در داخل آب می باشند جلوگیری کرده و به حفظ لایه ی غیر فعال(passive) بر روی آرماتور کمک کرده و از خوردگی آن نیز جلوگیری می کند.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

به این محصول نیاز دارید ؟

از طریق فرم زیر درخواست خود را ارسال کنید

مطالب مرتبط

چسب

چسب تیوبی

چسب تیوپی همه کاره  آمیزه ای است از پلیمرهای لاستیکی ، رزین های صنعتی و پایدار کننده ها که در مخلوطی از حلال ها، حل شده اند . پایه پلیمری این چسب پلی کلروپرن بوده و برای چسباندن کلیه سطوحی که باید با سرعت و استحکام بالا به یکدیگر بچسبند، بسیار مناسب می باشد. چسب

مواد شیمیایی ساختمان

روان کننده نرمال

روان کننده نرمال روان کننده قوی بتن است با خاصیت نرمال که در بسیاری از پروژه‌های بزرگ و کوچک جهت دستیابی به کارائی مناسب با کاهش ۵ تا ۱۲ درصدی آب مصرفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استاندارد ASTM C494 Tape A مطابقت دارد. مشخصات فنی نوع: مایعرنگ: قهوه ای تیره وزن مخصوص: gr/cm³ ۱/۰۲

پیمایش به بالا
error: Alert: Content is protected !!