You dont have javascript enabled! Please enable it! رزین پلی اورتان - ویستا پلیمر پارس

ویستا پلیمر پارس

بازرگانی و تولید محصولات پلیمری

ویستا پلیمر پارس

بازرگانی و تولید محصولات پلیمری

رزین پلی اورتان

در حال حاضر در صنعت سه نوع پوشش وجود دارد. الاستومر پلی اورتان، پلی اورتان و پلی اوره و پلی اورتان سخت. هر یک از این سه سیستم خواص مجزا و مشخص دارد اما به سبب تشابه ساختمان شیمیایی، بسیاری از خصوصیات آنها با هم مشابه است.
پوشش های پلی اورتان از ضخامت ۶۰۰ میکرون تا ۳ میلیمتر قابل اجرا بوده و خواص فیزیکی و شیمیایی آنها بسیار عالی است و در برابر ضربه، سایش، خراش و شرایط خورنده صنعتی و محیط های دریایی مقاومت خوبی دارند.

مقاومت رزین پلی اورتان

مقاومت پلی یورتان ها در برابر سایش ضربه و ترک خوردگی بسیار خوب است، از جمله ویژگی‌های آن‌ها پخت سریع و کامل در دمای محیط است.

پلی یورتان های آلیفاتیک از انواع آروماتیک گران‌تر هستند. به همین خاطر انواع آروماتیک و نمونه‌های اپوکسی دار در آستری‌ها، رنگ‌های پایه و پوشش‌های رابط بکار می‌روند. در حالی که آلیفاتیک ها ویژه پوشش نهایی هستند.

استفاده از پوشش‌های محافظ برای جلوگیری از پدیده خوردگی در ساختارهای فولادی که آستر و پوشش پایه آن‌ها از نوع سامان‌های اپوکسی دار است، نمونه‌ای از کاربردهای مهم پلی یورتان ها محسوب می‌شوند.

مورد دیگر، سامانه‌های پوشش دهنده کف است که در آن‌ها نیز انواع پوشش‌های پایه را می‌توان بکار برد، گاهی پوشش نهائی از نوع یورتان برای لایه نهایی کف نیز کفایت می‌کند.

رزین پلی اورتان تک جزئی

رزین پلی یورتان تک جزئی به شدت روی سطوح مختلف می‌چسبد و یک غشاء بسیار الاستیک و بادوام را به وجود می‌آورد.

نیازی به استفاده از حلال اضافی نیست، به دلیل اینکه مقدار بسیار جزئی حلال (XYLOL)  در آن وجود دارد.

این محصول شامل رزین خالص الاستومری آب گریز از جنس پلی یورتان و پر کننده معدنی خاص است.

این پر کننده‌ها محصولی با مقاومت شیمیایی، مقاومت در برابر UV، مقاومت مکانیکی و حرارتی بالایی می‌دهد.

رنگ‌های سفید و خاکستری ممکن است به‌طور کامل در اجراهای بیرونی استفاده شود.

رزین پلی اورتان دو جزئی

رزین پلی یورتان از جمله رزین‌های دو جزئی است که به همراه هاردنر در صنایع رنگ‌سازی به عنوان پایه رنگ استفاده می‌شود. این رزین بدون هیچ گونه حلالی مصرف می‌شود.

رزین‌های قالب‌گیری و مدل‌سازی پلی اورتان با خواص برجسته مکانیکی و خاصیت انعطاف پذیری بسیار فوق‌العاده و عدم انقباض و جمع شدگی در حین فرآیند قالب‌گیری از قطعات، امکان ساخت قالب‌ها  و مادر قالب‌ها با حساسیت‌های بسیار بالا را فراهم می‌آورد.

کاهش قابل ملاحظه هزینه‌های ساخت قالب، افزایش سرعت و همچنین تنوع در دستیابی به خواص موردنظر در قالب‌ها و مدل‌ها و تولید قطعات با تیراژ پایین از خصوصیات برجسته رزین پلی یورتان در ساخت قالب‌ها، مدل‌ها و قطعات هست.

کاربرد پلی اورتان دو جزئی

روکش پلی یورتان، دو جزئی و بر پایه رزین پلی یورتان هست که به دلیل مقاومت سایشی و مقاومت مکانیکی بالا و پایداری در برابر عوامل شیمیایی، جهت روکش نمودن سطوح بتنی، آسفالت و فلزی در مکان‌هایی که نیاز به مقاومت بالای مکانیکی کف وجود دارد، قابل استفاده است. خواص حاصل از این روکش مشابه روکش اپوکسی بوده با این تفاوت که این روکش در مقایسه باروکش اپوکسی پایداری بهتری در مقابل اشعه خورشید دارد.

قابل استفاده به عنوان کف‌پوش در مراکز بهداشتی و صنعتی و نظامی و همچنین سالن‌های ورزشی

کاررد پلی اورتان تک جزئی

رنگ پلی اورتان تک جزئی که با آن رنگ سرد نیز گفته می‌شود بر پایه رزین تهیه می‌شود.

این  پوشش کف لایه‌ای براق و صیقلی را بر روی کف ایجاد می‌نماید که مقاومت خوبی در برابر سایش، فرسایش، اشعه آفتاب (UV) و باران‌های اسیدی داشته از این رو مناسب برای استفاده در فضاهای باز نظیر پارکینگ‌های روباز و زمین‌های بازی و همچنین جهت خط کشی‌های خیابانی می‌باشند، فضاهایی که میزان اصطکاک و ضربه پذیری آن‌ها نسب به سایر مکان‌ها بیشتر است.

برای استفاده از رنگ‌های پلی اورتان سطح مورد نظر بایستی عاری از هرگونه آلودگی نظیر گرد و غبار و روغن باشد؛

بنابراین قبل از استفاده از رنگ پلی اورتان باید سطح مورد نظر از هرگونه آلودگی پاک گردد.

همچنین باید تمامی ترک‌ها، درزها و خوردگی را با آستری مناسب برطرف نمود تا سطحی یکدست جهت شروع کار ایجاد شود.

رنگ پلی اورتان تک جزئی ضخامت کمتری نسبت به رنگ دو جزئی دارد به همین سبب زمان خشک شدن آن‌ها کوتاه‌تر است و حتی در درجه حرارت پایین نیز سریع شکل و سخت می‌شود.

این کف‌پوش چسبندگی بسیار عالی داشته و به راحتی بر روی سطوحی نظیر فلزی و بتنی پوشش مناسبی را ایجاد می‌نماید.

موارد استفاده :

 •  استفاده به عنوان پوشش کف در سطوح ورزشگاه ها، سطوح دارای لرزش و سطوحی که در معرض نور آفتاب قرار دارند.
 •  پر کردن درزهای انبساط سازه.
 •  لاینینگ داخل و خارج مخازن مواد شیمیایی.

مزایا:

 •  مقاومت در برابر اشعه UV(دوام براقیت)
 •  خشک شدن سریع
 •  انعطاف پذیری مناسب در عین سختی
 •  مقاوم در برابر رطوبت محیط
 •  قابلیت اعمال در دماهای پایین(حتی زیر صفر)
 •  مقاومت شیمیایی عالی در برابر نفت خام، سوخت های مایع، حلال ها،
 • اسیدها، الکل ها و بازها
 •  مقاومت جوی عالی
‫۵/۵ ‫(۱ نظر)

به این محصول نیاز دارید ؟

از طریق فرم زیر درخواست خود را ارسال کنید

مطالب مرتبط

مستربچ

مستربچ کربنات کلسیم

کربنات کلسیم در گریدهای متنوع برحسب محصول نهایی فرمولاسیون شده است.    مزایای کربنات کلسیم  کاهش قیمت محصول چاپ پذیری بهتر با در صد استفاده متناسب کاهش در صد مصرف مستر بچ سفید بهبود پوشش دهی دوستدار محیط زیست به علت تجزیه سریع تر  غیر سمی و بی بو بودن آن   سوپر کامپاند کلسیم

چسب

چسب صنعتی

چسب صنعتی بر پایه رزین کلروپرن می‌باشد. زمان خشک شدن ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بوده و حلال آن تولوئن و به صورت مایع عسلی می‌باشد. چسب صنعتی، در صنایع کفش و چرم، سراجی، خودروسازی، تودوزی خودرو، پوشش‌های کف، مبلمان و لوازم اداری و… کاربرد دارد. به طور کلی چسب صنعتی برای چسباندن انواع چرم طبیعی و مصنوعی، روکش‌های پلاستیکی

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن